Chartwells: ціна репутації — 30 фунтів

Хороші справи теж можуть спровокувати скандал. Коли йдеться про гроші.

Під час карантину у Великій Британії уряд прийняв рішення видавати продуктові набори вартістю 30 фунтів кожні 10 днів сім’ям з низьким доходом. Але відповідальна за продуктові набори кейтерингова компанія Chartwells, яка отримала контракт від уряду, потрапила під шквал критики.

Все почалося з твіту жінки-інваліда, матері двох дітей, діти якої мають право на пільгове харчування. Вона показала на фото вміст корзини і висловила своє обурення, оскільки набір продуктів, який вона отримала, за її підрахункам коштував 5 фунтів замість обіцяних 30.

Можливо, допис не набрав би такого розголосу, якби його не ретвітнув Маркус Решфорд — нападаючий ФК «Манчестер Юнайтед, учасник кампанії по боротьбі з дитячою бідністю. У своїй заяві Міністерство освіти назвало пакет Chartwells “абсолютно неприйнятним” і заявило, що компанія “прийняла негайних заходів, щоб зупинити подальші поставки неякісних посилок”.

У Chartwells відреагували через 6 годин після розголосу і шквалу критики у твіттері. Компанія вибачилась і пообіцяла відшкодування сім’ям, які отримали неналежні чи неякісні пакети. Chartwells намагалась пояснити, що набори готувались в край короткий термін та при складних умовах. Компанія один за одним поширювала твіти у своє виправдання та дякувала всім, хто звернув увагу на невідповідність продуктових наборів, зокрема і Маркусу Решфорду за його активну позицію.

Ім’я компанії Chartwells в Британії вже декілька років використовується як синонім проблемного бізнесу, що намагається заробити на найуразливіших та найменш захищених людей у суспільстві.

Заява Chartwells стала прикладом того, як не варто долати репутаційну кризу. Компанія увімкнула захист та почала виправдовуватись, не подумавши про емоційний вплив цієї історії на інших.

А уявімо собі, якби Chartwells використали сьогоднішню кризу як можливість? Якби замість того, щоб зібрати мінімально можливий пакет продуктів, вони доставляли б навпаки якомога більший. Вони б могли стати героями, їх співробітники почувались би гордо, їхні контракти не були б під загрозою. Перевага цінністей перед прибутком стала б найкращим бізнесовим та репутаційним рішенням.

--

--

Sergii Bidenko. Reputation Advisor. Сергій Біденко

Reputation and crisis advisor to business owners, top managers and supervisory boards members. Bestselling book author, cancel culture researcher